Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Zgon w szpitalu w Chrzanowie

W dniu 29 sierpnia 2016 roku w Prokuraturze Rejonowej w Chrzanowie wszczęto śledztwo w sprawie narażenia pacjentki szpitala Powiatowego w Chrzanowie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz doprowadzenia do targnięcia się na własne życie tj. o przestępstwo z art. 160 § 1 kk i art. 151 kk.

            27 sierpnia 2016 roku Prokuratura Rejonowa w Chrzanowie została powiadomienia
o targnięciu się na własne życie przez pacjentkę Szpitala w Chrzanowie. Jak dotychczas ustalono około godziny 17 00 pacjentka przebywającą na oddziale psychiatrycznym zabarykadowała się samotnie na sali i dokonała podpalenia materaca. Z uwagi na zadymienie pomieszczenia i zaczadzenie, pacjentce pomocy udzieliła Straż Pożarna. Pacjentka ta następnie została przewieziona na oddział wewnętrzny znajdujący się na 5 piętrze szpitala. Podano jej tlen oraz była ona unieruchomiona. Pomimo tego pacjentka wyswobodziła się
i po 1900 wyskoczyła przez okno.

            Podjęte działania reanimacyjne nie przyniosły efektu, stwierdzono jej zgon. Prokurator przeprowadził oględziny miejsca zdarzenia, a zwłoki przekazano celem oględzin zewnętrznych i sekcji zwłok. Trwają działania mające na celu dokładne odtworzenie przebiegu zdarzenia oraz ustalenia osób odpowiedzialnych.

Aktualności