Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Nietrzeźwy kierujący pojazdem....

W Prokuraturze Rejonowej Kraków – Nowa Huta prowadzone jest postępowanie w sprawie zaistniałego w dniu 5 września 2014 roku w Woli Luborzyckiej wypadku drogowego w trakcie, którego kierujący pojazdem marki Honda Civic będąc w stanie nietrzeźwości oraz niedostosowując prędkość pojazdu do warunków panujących na drodze doprowadził do zderzenia pojazdu z drzewem w wyniku czego jeden z pasażerów zmarł na miejscu a drugi doznał poważnych obrażeń ciała.

Kierujący pojazdem Tomasz M. (1992 r.) przesłuchany w charakterze podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości (0,74 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu) ze skutkiem śmiertelnym przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu wyjaśniając, iż tego dnia spożywał wspólnie z kolegami alkohol i wypił około 7-8 piw a następnie wszyscy postanowili pojeździć. W trakcie jazdy z dużą prędkością ok. 120 km na godzinę na prostym odcinku drogi utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Podejrzany prawo jazdy posiada od 2 lat i nie był dotychczas karany sądownie.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w dniu wczorajszym Sąd Rejonowy dla Krakowa Nowej Huty w Krakowie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

Aktualności