Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Informacja o prowadzonym postępowaniu i decyzjach prokuratury.

W Prokuraturze Rejonowej w Wieliczce prowadzone jest postępowanie karne w sprawie zabójstwa pokrzywdzonego, w wyniku wielokrotnego uderzenia go łopatą w głowę, w marcu 2013 roku w Mogilanach. Pokrzywdzony w wyniku doznanych obrażeń ciała zmarł. Sprawcy tego czynu następnie zakopali zwłoki.

W wyniku prowadzonych czynności ustalono sprawców tego czynu- trzech młodych mężczyzn: Mateusz P. (28 lat), Marcin Z. (28 lat) oraz Daniel P. (22 lata). Mateusz P. i Daniel P. są braćmi, a pokrzywdzony był ich kuzynem.

Mateusz P. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia, w których potwierdził udział w zdarzeniu, ale nie zadawaniu ciosów.

Marcin Z. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu oraz złożył wyjaśnienia w których potwierdził udział w zdarzeniu ale nie zadawaniu ciosów.

Na wniosek w/wym. prokuratury Sąd zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Trzeci podejrzany, poszukiwany listem gończym, został w dniu 25 czerwca 2014 roku zatrzymany na lotnisku w Katowicach. W stosunku do niego prowadzono czynności 26 i 27 czerwca br. Nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia, w których potwierdził udział w zdarzeniu. Prokuratura podjęła decyzję o wystąpieniu do Sądu z wnioskiem o przedłużenie wobec niego tymczasowego aresztowania do 3 miesięcy.

Za ten czyn podejrzanym grozi kara nie mniej niż 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności. Podejrzani obawiali się obciążających ich zeznań pokrzywdzonego, które miał złożyć w prowadzonych postępowaniach karnych.

Aktualności