Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Informacja o działaniach Prokuratury Rejonowej w Olkuszu i decyzji sądu.

W dniu 5.10.2015 r. w Prokuraturze Rejonowej w Olkuszu zostały przedstawione Damianowi K. zarzuty: zabójstwa, usiłowania zabójstwa i spowodowania obrażeń ciała. Wymieniony jest podejrzany o to, że :

 1. w dniu 03.10.2015r. w Olkuszu woj. małopolskiego, działając w zamiarze pozbawienia życia brata Marka. zadał mu uderzenie nożem kuchennym w szyję, czym spowodował u wymienionego ranę ciętą szyi, w wyniku czego doszło do masywnego krwotoku i zgonu w/w z wykrwawienia t. j. o przestępstwo z art. 148 par.1 kk

 2. w dniu 03.10.2015r w Olkuszu woj. małopolskiego, działając w zamiarze pozbawienia życia brata Jana, zadał mu liczne uderzenia nożem kuchennym po ciele, czym spowodował u wymienionego rany kłuto- cięte i tak: ranę kłutą klatki piersiowej w okolicy podłopatkowej drążącą do jamy opłucnowej z odmą opłucnową, ranę ciętą łokcia i inne,  które to obrażenia w początkowym okresie realnie zagrażały życiu wymienionego w rozumieniu art. 156 par.1 pkt 2 kk, a po ich ustaniu ( zabiegach) w rozumieniu art. 157 par.1 kk , lecz zamierzonego celu nie osiągnął, z uwagi na interwencję osoby trzeciej t.j. o przestępstwo z art. 13 par.1 kk w zw. z art. 148 par.1 kk w zw. z art. 156 par.1 pkt 2 kk.

 3. w dniu 03.10.2015r. w Olkuszu woj. małopolskiego, zadał koledze uderzenie nożem kuchennym w prawy bok ciała, powodując ranę ciętą w okolicy lędźwiowej .drążącą jedynie do mięśni, oraz powierzchowne liczne otarcia naskórka pleców i przedniej części klatki piersiowej i kończyn górnych ( po zadrapaniach ), które to obrażenia spowodowały naruszenie czynności narządów ciała i rozstrój zdrowia u wymienionego na okres nie dłużej niż 7- dni t.j. o przestępstwo z art. 157 par.2 kk.

   

  Podejrzany nie przyznał się do przedstawionych mu zarzutów, złożył wyjaśnienia, w których przedstawił własną wersje zdarzenia.

  Dla dobra wykonywanych czynności, w chwili obecnej, nie możemy przedstawić bliższych informacji związanych ze złożonymi przez podejrzanego wyjaśnieniami.

  Po przesłuchaniu Damiana K. (ur. w 1991 r.) prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie środka w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy. W dniu dzisiejszym sąd zastosował ten środek.

  Damianowi K. grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

   

Aktualności