Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

27.05.2019 Akt oskarżenia Prokuratury Rejonowej w Wieliczce

Prokuratura Rejonowa w Wieliczce skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko Mariuszowi S., lat. 23, oskarżonemu o to, że 19 lipca 2016 roku wraz z trzema innymi sprawcami, co, do których wyłączono materiały do odrębnego postępowania, dopuścił się rozboju, przy czym sprawcy przyłączyli się, bronią, siekierą, maczetą, wobec trzech osób pokrzywdzonych zabierając w celu przywłaszczenia tablet o wartości około 600 złotych, tj. o przestępstwo z art. 280§2kk.

Jak ustalono, 19 lipca 2016 roku w Libertowie, w godzinach nocnych do jednego z domów weszło czterech mężczyzn, z których dwóch było zamaskowanych (w kominiarkach). Po wejściu zażądali oni od właściciela domu pieniędzy. Po odmowie sprawcy użyli przemocy wobec pokrzywdzonego i jego rodziny (żony i dziecka), posługując się przy tym pistoletem, siekierą i maczetą.

W wyniku tych działań pokrzywdzeni nie doznali obrażeń ciała wymagających interwencji medycznej. Sprawcy z uwagi na opór pokrzywdzonych zabrali jedynie tablet wartości około 600 złotych a następnie zbiegli z miejsca zdarzenia.

W wyniku podjętych działań i badań śladów zabezpieczonych na miejscu zdarzenia, ustalono tożsamość jednego ze sprawców tego czynu. Po przedstawieniu zarzutu przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień.

Był on już wcześniej karany sądownie, w tym za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

Materiały przeciwko trzem pozostałym sprawcom czynu wyłączono do odrębnego postępowania.

Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 do 15 lat.

Aktualności