Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

27.02.2019 Rozprowadzali duże ilości substancji psychotropowych

Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków - Nowa Huta prowadzone jest postępowanie przygotowawcze przeciwko Jarosławowi M. i Damianowi T. podejrzanym o przestępstwa z art. 62 ust. 2, 56 ust. 3 i art. 56 ust,1 oraz art. 57 ust. 2 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii. W wyniku działań operacyjnych funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach ustalono, iż wskazani mężczyźni zajmowali się rozprowadzaniem dużych ilości substancji psychotropowych w postaci amfetaminy. W dniu 22 lutego 2019 roku dokonano zatrzymania obydwu mężczyzn, a podczas przeszukań ujawniono znaczne ilości substancji psychotropowych w postaci amfetaminy, a nadto środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste w łącznej ilości ponad 300 g.

Mężczyznom przedstawiono zarzuty z art. 62 ust. 2, art. 56 ust 3 i art. 56 ust. 1 i art. 57 ust. 2 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii oraz z ąrt 62 ust. 1 tej samej ustawy.

Prokuratura Rejonowa w Krakowie Nowej Hucie skierowała do Sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie wobec obu mężczyzn, który przez Sąd został uwzględniony i zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Obecnie trwają dalsze czynności procesowe w tej sprawie.

Aktualności