Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Informacja o czynnościach w postępowaniu przygotowawczym prowadzonym w Wydziale I Śledczym Prokuratury Okręgowej w Krakowie, dotyczącym wypadku kolumny rządowej, do którego doszło 10 lutego 2017 roku w Oświęcimiu.

Prokuratura Okręgowa w Krakowie kontynuuje czynności w śledztwie dot. wypadku kolumny rządowej w Oświęcimiu, sygn. PO I Ds. 11.2017.

Aktualnie prokurator zasięgnął opinii Politechniki Krakowskiej, Instytut Pojazdów Samochodowych i Silników Spalinowych w celu poddania pojazdu marki Fiat Seicento oraz pojazdu marki Audi A8 ekspertyzie, a następnie opracowania pisemnej opinii z zakresu techniki samochodowej, mającej na celu określenie stanu technicznego wymienionych pojazdów oraz wpływu stanu technicznego tych pojazdów na zaistnienie wypadku drogowego z dnia 10 lutego 2017 roku w Oświęcimiu. Ponadto powołano biegłego z zakresu rekonstrukcji zdarzeń drogowych i analizy zapisów tachografów samochodowych w celu poddania pojazdu marki Audi A8 ekspertyzie, w tym odczytania zapisów zamontowanego w wyżej wymienionym pojeździe urządzenia „UDS”, a nadto ustalenia, a następnie odczytania danych zapisanych w innych jeszcze urządzeniach, stanowiących wyposażenie tego pojazdu, służących do rejestracji parametrów jazdy.

Planowane są także dalsze przesłuchania świadków będących bezpośrednimi świadkami przejazdu kolumny rządowej ulicami miasta Oświęcim, jak również na dzień 23 lutego 2017 roku w siedzibie Prokuratury Okręgowej w Krakowie zaplanowano czynność przesłuchania w charakterze świadka Pani Prezes Rady Ministrów Beaty Szydło.

 

    

 

 

 

 

Aktualności