Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

21.12.2018 Informacja dotycząca zgonu 38 letniego mężczyzny

W dniu 20 grudnia 2018r. około godziny 20.00 prokurator Prokuratury Rejonowej Kraków – Nowa Huta uczestniczył w czynnościach procesowych, a w tym oględzin na miejscu zdarzenia, w związku ze zgonem Adama T. (lat 38) w radiowozie Straży Miejskiej na terenie przystanku autobusowego MPK przy ul. Dobrego Pasterze w Krakowie.

   Ze wstępnych ustaleń wynika, iż wobec wymienionego mężczyzny  w dniu 20 grudnia około godziny 16.20 patrol Straży Miejskiej podjął interwencję na terenie przystanku MPK o nazwie Ludwinów usytuowanym w rejonie Ronda Matecznego. Powodem interwencji były stan nietrzeźwości mężczyzny, a sama interwencja została zgłoszona przez przypadkowego przechodnia. Ponieważ przybyły na miejsce patrol nie dysponował odpowiednim radiowozem do przewozu osób nietrzeźwych wezwano kolejny patrol. Po zabraniu mężczyzny przez radiowóz SM funkcjonariusze odjechali z zamiarem dowiezienia nietrzeźwego do izby wytrzeźwień. W czasie przejazdu na ul. Dobrego Pasterza, mężczyzna stracił przytomność po czym funkcjonariusze podjęli akcję reanimacyjna i wezwali na miejsce zespół pogotowia ratunkowego. Mimo długotrwałej reanimacji kontynuowanej przez zespół pogotowia ratunkowego stwierdzono zgon mężczyzny.

 Na miejscu zostały przeprowadzone oględziny miejsca jak i wstępne oględziny zwłok, na których nie ujawniono wstępnie widocznych obrażeń ciała. Uczestniczący w interwencji funkcjonariusze SM zostali zbadani pod kątem stanu trzeźwości z wynikiem – trzeźwi. Z dotychczasowych ustaleń wynika, iż mężczyzna od dłuższego czasu nadużywał alkoholu i cierpiał na padaczkę. Prokurator obecny na miejscu zdarzenia zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok i w tym celu zwłoki skierowano do Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej CM UJ w Krakowie. Postępowanie przygotowawcze w związku z tym zdarzeniem zostało zarejestrowane w Prokuraturze Rejonowej Kraków – Nowa Huta i będzie prowadzone w kierunku czynu z art.231§1 kk i innych.

 

 

 

 

Aktualności