Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

17.12.2018 Śmiertelny wypadek samochodowy.

Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków – Nowa Huta w Krakowie, prowadzone jest śledztwo w sprawie spowodowania w dniu 16 grudnia br. w Krakowie wypadku drogowego, w którym kierujący samochodem marki BMW jadąc lewym pasem ruchu uderzył w dźwig samochodowy zamontowany na pojeździe marki Mercedes stojący na lewym pasie ruchu, w wyniku, czego kierujący pojazdem BMW poniósł śmierć, tj. o przestępstwo z art. 177§2kk.

Do wypadku doszło na moście im. kard. F. Macharskiego w Krakowie, ok. godz. 12.55. W miejscu zdarzenia obowiązywało ograniczenie prędkości do 120 km/h (droga ekspresowa S7). W chwili wypadku na moście prowadzone były prace drogowe, zabezpieczone przez firmę.

Kierujący samochodem (lat 31) w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w karetce pogotowia. Zwłoki kierowcy zostały przekazane do ZMS w Krakowie, celem przeprowadzenia sekcji zwłok a samochód BMW został zabezpieczony do dalszych badań.

Na miejscu zdarzenia wykonane zostały oględziny z udziałem prokuratora oraz biegłego sądowego, sporządzono dokumentacje fotograficzna. W toku prowadzonych oględzin udokumentowany został także sposób zabezpieczenia prac wykonywanych tego dnia na drodze.

Aktualności