Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

17.11.2017 Zarzuty w sprawie przywłaszczenia powierzonego mienia przez byłego prezesa zarządu jednego z klubów krakowskich.

W Wydziale III do Spraw Przestępczości Gospodarczej prowadzone jest śledztwo w sprawie przywłaszczenia mienia znacznej wartości na szkodę zarządu jednego z klubów piłkarskich z terenu Krakowa.

W dniu dzisiejszym przedstawiono zarzuty Jakubowi M., iż dokonał przywłaszczenia powierzonego mu, jako prezesowi zarządu jednego z klubów piłkarskich, mienia znacznej wartości w postaci kwoty ponad 490 tysięcy zł, w ten sposób, że zlecił wykonanie przelewu na rzecz określonej spółki, choć działanie to nie było uzasadnione istnieniem po stronie klubu jakiegokolwiek zobowiązania wobec wspomnianej spółki, wskutek czego spowodował w mieniu klubu szkodę, tj. o przestępstwo z art. 284 §2 kk w zw. z art. 294 §1 kk.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu oraz odmówił składania wyjaśnień.

Wobec Jakuba M. zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju.

Nie ujawniono mienia, które podlegałoby zabezpieczeniu. Za ten czyn grozi mu kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Aktualności