Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

12.03.2020 Akt oskarżenia Prokuratury Rejonowej Kraków - Nowa Huta

Prokuratura Rejonowa Kraków – Nowa Huta skierowała do Sądu Okręgowego w Krakowie, akt oskarżenia przeciwko Maciejowi B., lat 26, oskarżonemu o to, że w dniu 17 grudnia 2019 roku w Krakowie, działając z zamiarem pozbawienia życia zadał pokrzywdzonemu mężczyźnie ciosy nożem powodując u niego obrażenia ciała w postaci rany kłutej uda, naruszając czynności uszkodzonych narządów ciała na okres powyżej 7 dni trwający, przy czym zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na skuteczną obronę pokrzywdzonego, tj. o przestępstwo z art. 13§1 kk w zw. z art. 148§1 kk i art. 157§1 kk w zw. z art. 11§2 kk.

17 grudnia 2019 roku, około godziny 18.15, funkcjonariusze KMP w Krakowie udali się na osiedle Kalinowe, gdzie na przystanku miało dojść do bójki w wyniku, której jedna osoba jest poszkodowana a napastnik posiada nóż.

Jak ustalono, na przystanku autobusowym doszło do szarpaniny pomiędzy dwoma młodymi mężczyznami. Mężczyzna, który przyjechał autobusem wraz z kobietą, miał w ręce nóż i zadawał nim znajdującemu się na przystanku pokrzywdzonemu ciosy. Następnie napastnik kręcił się jeszcze wokół przystanku, a później wraz z kobietą mieli zbiec z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w wyniku konfliktu towarzyskiego pomiędzy mężczyznami. W wyniku zadanych ciosów, pokrzywdzony doznał urazu nogi. Była to głęboka rana kłuta.

Oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności od lat 8, 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

 

Aktualności