Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

05.07.2019 Informacja w sprawie ZBK w Krakowie

W  dniach 4 i 5 lipca 2019r. do sprawy związanej z nieprawidłowościami w Zarządzie Budynków Komunalnych w Krakowie oraz innych krakowskich urzędach zatrzymano i doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Krakowie 3 osoby, w tym jednego z krakowskich biznesmenów i lekarkę.

Wymienionym podejrzanym przedstawiono zarzuty wręczenia oraz udzielenia obietnicy wręczenia korzyści majątkowej w łącznej wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych w zamian za pośrednictwo w załatwieniu w Zarządzie Budynków Komunalnych w Krakowie oraz innych krakowskich urzędach, wygranej w przetargach i aukcjach na najem lub kupno dotyczących atrakcyjnych gminnych nieruchomości, w tym wynajem lokalu mieszkalnego w ścisłym centrum Krakowa. Dodatkowo lekarce przedstawiono zarzuty trzykrotnego poświadczenia nieprawdy w wystawionych zwolnieniach lekarskich, a drugiemu z podejrzanych. złożenia fałszywych zeznań.

Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów przy czym i dwoje z podejrzanych złożyło wyjaśnienia, a jeden skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

  Względem wymienionych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości od 30.000 zł do 5.000 zł, dozory Policji i zakazy kontaktowania się z określonymi osobami.

 

 

 

 

Aktualności