Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

05.02.2018 Zdarzenie z 3 lutego 2018 roku.

W dniu 05.02.2018r. w Prokuraturze Rejonowej Kraków – Podgórze w Krakowie  wydano postanowienie o wszczęciu śledztwa z art. 281 kk i inne odnośnie kradzieży rozbójniczej, jaka zaistniała w dniu 03.02.2018r.  w jednym ze sklepów na terenie dzielnicy Podgórze. W sprawie tej zatrzymano 5 osób w wieku od 14 do 18 lat. Z poczynionych na chwilę obecną ustaleń wynika, iż jeden z zatrzymanych dokonał kradzieży w dniu 03.02.2018r. dwóch butelek alkoholu ze sklepu, a następnie w celu utrzymania się w jego posiadaniu stosował przemoc wobec pracownika ochrony, która próbowała go zatrzymać i odebrać skradziony towar. W tym samym czasie przebywający w sklepie, kolejny zatrzymany usiłował dokonać kradzieży alkoholu, jednak z uwagi na skuteczną interwencję pracownika ochrony odstąpił od kradzieży i oddalił się ze sklepu. Gdy wychodził ze sklepu próbę zatrzymania go podjął inny pracownik ochrony, a wówczas zatrzymany wyciągnął przedmiot przypominający pistolet i groził pracownikowi ochrony pozbawieniem życia.

Zabezpieczony przy zatrzymanym przedmiot przypominający broń palną, to jak wynika ze wstępnych ustaleń tzw. ASG tj. broń, na którą nie jest wymagane pozwolenie.

Czynności  prokuratorskie z udziałem dwóch zatrzymanych planowane są na godziny popołudniowe. Po wykonaniu tych czynności zostanie podjęta decyzja w przedmiocie stosowania środków zapobiegawczych.

Pozostałe z zatrzymanych osób zostały przesłuchane w charakterze świadków, co do osób które są nieletnie, materiały zostaną przekazane do SR Kraków-Podgórze, Wydział III Rodzinny i Nieletnich.

W ramach tego postępowania badane jest zdarzenie, które kilkanaście minut wcześniej rozegrało się na ul. Kobierzyńskiej w Krakowie, gdzie z przedmiotowego pistoletu ASG postrzelono w łydkę pokrzywdzoną.

Dodatkowe informacje w tej sprawie zostaną przekazane w dniu jutrzejszym, po przesłuchaniu zatrzymanych i zapoznaniu się z pełnym materiałem dowodowym przekazanym przez policję.

 

 

Aktualności